Na przełomie wieków w 1898 r., w małej mieścinie Ballydehob (hr. Cork, Irlandia) urodził się pisarz, nauczyciel, filozof, orator, mentor i przywódca duchowy w dziedzinie pozytywnego myślenia — Joseph Murphy. Autor czterdziestu książek i pism na temat duchowości i umiejętności dobrego życia. Jego najbardziej znane dzieła, noszące skądinąd wymowne tytuły, to: „Potęga podświadomości”, „Terapia modlitwą”, „Mądrość Biblijna”, „Prawdy, które mogą odmienić Twoje życie”, „Kosmiczny wymiar Twojej mocy”, „Ukryta moc”, „Potęga nieskończonego bogactwa”, „Prawa umysłu. Myśli kształtują życie”, „Pokonaj lęk i obawy”, „Moc przyciągania pieniądza”, „Energia z kosmosu” czy „Sekrety I Ching”.

Jego Josepha, Denis Murphy, był diakonem a także nauczycielem w publicznej szkole podstawowej w Irlandii. Matka, Ellen, była gospodynią domową. Miał rodzeństwo, brata Johna i siostrę Catherine. Rodzice Josepha mieli surowe podejście do wychowywania swych pociech. Denis Murhy, będąc bardzo pobożnym człowiekiem, posiadał również szeroką wiedzę w przeróżnych dziedzinach i właśnie to zamiłowanie do nauki zakiełkowało w jego synu- Josephie.

Młody Joseph okazał się błyskotliwym uczniem. Zachęcony przez ojca do zajęcia się duszpasterstwem, został przyjęty na jezuickiego seminarzystę. Jednak przed osiągnięciem wieku dojrzałości, zaczął kwestionować katolicką ortodoksję jezuitów i zrezygnował z seminariów. Odtąd jego celem stało się poszukiwanie nowych idei oraz zdobywanie doświadczeń. Nie było to jednak możliwe w Irlandii. Zostawił więc rodzinę, przyjaciół i wyjechał do Ameryki.
Gdy przybył do Centrum Imigracyjnego w Ellis Island miał 5 dolarów w kieszeni, a jego angielski był bardzo słaby. Zamieszkał w skromnym pensjonacie, dzieląc pokój z lokalnym farmaceutą. Dzięki pomocy swojego współlokatora zostaje zatrudniony jako pomocnik aptekarza. Joseph decyduje się na rozpoczęcie studiów farmaceutycznych, niedługo potem zostaje dyplomowanym farmaceutą, stać go także na własne mieszkanie. Po paru latach Joseph kupuje aptekę i prowadzi swój własny biznes.

Gdy wybucha II Wojna Światowa, Joseph zaciąga się do wojska, pełniąc funkcję sanitariusza w jednostce medycznej. W tym czasie powraca jego zainteresowanie religią, zaczytuje się więc w tajniki przeróżnych wierzeń. Po zwolnieniu się z wojska, Joseph wiele podróżuje oraz poszerza swą wiedzę studiując w Stanach Zjednoczonych oraz za granicą.

W trakcie studiów zgłębia wiedzę na temat różnych religii oraz filozofii. Jego uwagę przykuwają azjatyckie wierzenia (wyjeżdża do Indii by je lepiej poznać) i choć studiuje z najwybitniejszymi profesorami, największe wrażenie robi na nim dr Thomas Troward, który był nie tylko sędzią ale także filozofem, doktorem oraz profesorem. Sędzia Troward zostaje mentorem Josepha i wprowadza go w tajniki filozofii, teologii, prawa, mistycyzmu oraz zakonu Masonów, którego Joseph zostaje członkiem. W ciągu lat Murphy osiąga 32 stopnie wtajemniczenia Masońskiego Rytu Szkockiego.

Po powrocie do Stanów postanawia zostać pastorem i przekazywać swą obszerną wiedzę ludziom. Nawiązuje też współpracę z innym pisarzem i filozofem Ernestem Holmesem. Jednak koncept chrześcijaństwa według Josepha różni się od tradycyjnego podejścia do tej religii. Dlatego też zakłada swój własny kościół w Los Angeles, przekazując ludziom w swoich kazaniach optymizm i nadzieję, w przeciwieństwie do typowych kazań związanych z tematami, takimi jak grzech, czy potępienie duszy.

Dr Joseph wstępuje do ruchu tzw. Nowej Myśli, który powstał na przełomie XIX i XXw. Nurt ten stworzyli filozofowie i myśliciele, którzy nauczali, spisywali i praktykowali nowy sposób patrzenia na życie, polegający na połączeniu metafizycznego, duchowego i pragmatycznego aspektu życia i myślenia. Propagatorzy Nowej Myśli twierdzą, iż byt człowieka opiera się na realnych i duchowych zasadach, które można wykorzystać by wzbogacić i udoskonalić życie. Jednak by to zrobić trzeba najpierw zrozumieć te reguły, które wydają się być zapisane przez Boga w postaci zagadek w przeszłości człowieka.

Powstało wiele kościołów głoszących pozytywne myślenie, wśród nich dr Joseph zakłada Kościół Boskiej Nauki (the Church of Divine Science). W ciągu następnych lat kościół ten gromadzi coraz większe rzesze wiernych. Powstają Szkoły Boskiej Nauki w St.Louis (stan Missouri), zapewniające odpowiednie wykształcenie i przygotowanie przyszłym pastorom.

Dr Murphy aby dotrzeć do większej liczby wiernych prowadzi program radiowy, zostaje namówiony do sprzedaży nagrań z kazaniami i wykładami, w których tłumaczy on teksty biblijne, uczy medytacji oraz modlitwy. Kasety z nagraniami zostają wyprzedane nie tylko w obrębie jego parafii ale także w innych kościołach i księgarniach. Dzięki takiemu rozgłosowi Joseph otrzymuje liczne zaproszenia z całego kraju do wygłaszania przemówień. Wykłady te nie ograniczają się tylko do religii, ale uwzględniają także historię jego życia, ogólny sens egzystencji, bądź streszczenie nauk wielkich filozofów. Joseph ze swymi naukami dociera do więźniów, wielu z nich po wyjściu na wolność, utrzymuje z nim kontakt listowny, pisząc jak jego nauki na nich wpłynęły i zdeterminowały do prowadzenia uczciwego trybu życia.

Z dnia na dzień zakres obowiązków Josepha zaczyna go przerastać, dlatego zatrudnia sekretarkę, dr Jean Wright, która pomogłaby mu w aranżowaniu i planowaniu spotkań, bądź załatwianiu wszystkich spraw związanych z wyjazdami i noclegami w różnych miastach. Ze współpracy tej rodzi się związek i Jean zostaje jego żoną, towarzysząc mu w głoszeniu jego nauk podczas podróży po wielu krajach na całym świecie.

Większość swego czasu poświęca on pisaniu książek. Żona Josepha twierdziła, iż pisanie wprowadzało go w swego rodzaju trans - zamykał się w swoim gabinecie na parę godzin i nikt nie mógł mu przeszkadzać, dopóki nie wyszedł i stwierdził, że kończy pracę. I tak było każdego dnia.

Dr Joseph Murphy umiera w grudniu 1981 roku. W ciągu swojego życia wydał ponad trzydzieści książek. Osiągnęły niebywały sukces na całym świecie.

primi sui motori con e-max

Komentarze   

-1 # taaaaaak 2014-12-26 13:27
..mason,oszołom i sekciarz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Anonim 2014-12-26 13:28
A od jebało ci?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # marek 2014-12-26 13:31
to wspaniały człowiek prowadzony przez boga. dziękuje bogu za takich ludzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # hehehe 2014-12-26 13:32
Prowadzony przez Boga? to ciekawe, toż to jest nic innego niż iluminata kolego :zzz :zzz :zzz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # boris the blade 2014-12-26 13:33
tak, to mason, jednak co złego w byciu iluminatem tj. oświeconym?? ci ludzie wiedzą o co kaman ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Bob Marley 2014-12-26 13:34
Potęga Ludzkiego Ducha - Najlepsza ksiązka jaką do tej pory przeczytałem w życiu ! Bóg Jest We Mnie Bóg Jest W Nas ! Miłość !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # grehuta 2014-12-26 13:35
Wspaniały człowiek! To Jemu zawdzięczam zmiane swojego życia na lepsze. Naprawdę mamy w sobie cząstkę Boga. a pomyśleć że wcześniej byłem ateistą... Ateizm jest pusty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # berserker 2014-12-26 13:36
Podświadomość to nic innego jak energia czi za pomocą której mózg pełni rolę neurotransmiter a. Murphy dobrze wiedział jak można przeprogramować sygnał tego odbiornika. Prowadzę własne badania nad podświadomymi procesami jakie zachodzą w umyśle, dla chętnych tematyką zostawiam emaila:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież